Aktualności

Ósme klasy są już po egzaminie z Ósmoklasisty. Uczniowie pracowali w spokoju, a wychodzili z uśmiechami na twarzy :) Teraz tylko czekają na wyniki :)
Brawa dla nich :)

W dniach 9-10 maja uczniowie kl. 5m, 6m, 7a i 7b wzięli udział w wycieczce do Zamościa i Lublina. Trasa wycieczki prowadziła przez kaplicę na wodzie w Krasnobrodzie, zalew na rzece Wieprz, muzeum parafialne. Następnie uczniowie zwiedzili historyczne zabudowania Zamościa: Stare Miasto, katedra, Bastion VII. 

W dniach 24.04.-07.05.2024 Jury II edycji Konkursu „3D EduArt”, w Centrum ECOTECH-COMPLEX w Lublinie, dokonało oceny zgłoszonych prac konkursowych wyłaniając zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Na najlepszy projekt do druku 3D:

W grupie I – uczniowie klas 1-3:
nasz uczeń z klasy 2m Maciej Konicki za pracę zatytułowaną "Żywe drzewo minecraftowe" otrzymał II miejsce!! Brawo!!! :)

W grupie II – uczniowie klas 4-8:
nasza uczennica z klasy 4a Antonina Opoka za pracę zatytułowaną "Żółwik" otrzymała II miejsce!! Brawo!!! :)
Tosia, w poprzedniej edycji konkursu, w grupie I, zajęła 1 miejsce :)
 
Nasi zwycięzcy są uczniami pani Edyty Janikowskiej.

Kolejny sukces Izy Stefańskiej z kl. 4a. Po złotym medalu w zawodach drużynowych przyszedł czas na sukces w zawodach indywidualnych w tenisie stołowym. W Mistrzostwach Województwa Igrzysk Dzieci w Nowym Targu Iza zdobyła brązowy medal.

Szymon Wójcik - nasz najlepszy pianista oraz Felix Beaman - najlepszy trębacz zdobyli wspólnie I miejsce w X Małopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych. Wczoraj wystąpili w KONCERCIE LAUREATÓW. 

Uczniowie kl. 1m, 2a i 3m wzięli udział w projekcie "Iskry niepodległej". To mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników - wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat.

Uczniowie klasy 6 m wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Wcielili się w rolę ulubionego bohatera literackiego, odegrali scenki z lektur szkolnych. Wykazali się kreatywnością i doskonale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie.

Klasa 2m w ramach współpracy z Katolickim Przedszkolem Niepublicznym została zaproszona do udziału w  Festiwalu piosenki religijnej "Aureola od przedszkola".

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi! Z tej okazji wychowawczynie świetlicy szkolnej - Pani Karolina Grębska i Pani Karolina Zielińska  zorganizowały konkurs plastyczno-techniczny, którego założeniem było zaprojektowanie i wykonanie "EKO-ZABAWKI" z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.

Wielki sukces naszych tenisistek! Po raz pierwszy drużyna z Nowego Sącza wygrała zawody wojewódzkie w tenisa stołowego. Nasze uczennice:
Kulczyk Dominika kl. III
Izabela Stefańska kl. IV
Marcelina Sochaj kl. V
zdobyły w Nowym Targu złoty medal i zakwalifikowały się na Finał Mistrzostw Polski - procentuje współpraca z KS START Nowy Sącz.

Uczniowie kl. 1a i 3m uczestniczyli w warsztatach pn. "Osiągnięcia Leonarda Da Vinci". Warsztaty odbyły się w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci. Nasi uczniowie byli zachwyceni, poprzez zabawę poznawali wynalazki i dzieła największego uczonego i artysty epoki Renesansu Leonardo da Vinci.

Już wchodząc do szkoły czuje się "Ducha Tenisa". Dwa rozłożone stoły i przez cały czas grające na nich dzieci. Pasją do "ping-ponga" zaraża nauczycielka-trenerka Marta Dziedzic była zawodniczka I ligowego STARTU Nowy Sącz. Ostatni sukces dziewczynek, to Mistrzostwo Województwa i zwycięstwa w Grand Prix Polski. Największym dotychczasowym talentem na skalę kraju jest Piotr Łącki, który tydzień temu odwiedził swoją szkołę Piotr objęty był u nas indywidualnym tokiem nauczania.

Sukces naszych uczniów na XXVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas I-III Maria Woźniak z kl. 3m wywalczyła I miejsce w kategorii klas trzecich a Maria Głąb z 1m i Olga Bobrek z 2m otrzymały wyróżnienie.

Wspólnie z KNOSM II St. zorganizowaliśmy warsztaty wiolonczelowe i fizjoterapeutyczne. Warsztaty prowadziła Pani Anna Banaś - wiolonczelistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która z pasją przekazywała młodym muzykom tajniki sztuki wiolonczelowej.

Klasy 1m, 2a, 2m, 3a, 3m pod opieką nauczycieli udali się na rewię na lodzie Magic story on ice - "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Miejscem rewii było lodowisko MOSiR w Krynicy-Zdroju. 

W naszej szkole po raz XVI odbył się Konkurs Lingwistyczny "DUET". Od 2008 roku przez 4 lata konkurs ten organizowaliśmy wspólnie z Instytutem Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu. DUET dlatego, że rywalizacja odbywa się w zakresie dwóch języków: angielskiego z niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i włoskim. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych.

"Dzień bez plecaka" to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Z inicjatywy Rady Uczniowskiej w naszej szkole zorganizowaliśmy taki dzień 11 kwietnia. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka.

W ramach realizacji Programu "Przedsiębiorcza Generacja" i kontynuacji lekcji o zasadach bezpieczeństwa, klasę 1a na zaproszenie Pana Polakiewicza, odwiedził Pan Michał Woźniak z AMP BIKE. Opowiadał dzieciom o tym jak rozpoczęła się jego  pasja do rowerów, która stała się jednocześnie formą działalności gospodarczej.

W XIV. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej obchodziliśmy dzisiaj  również Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - mordu 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz Stalina. Podczas wspólnej lekcji historii przygotowanej przez Pana Krzysztofa Smagę, wspominaliśmy ofiary katastrofy polskiego samolotu TU-154 w Smoleńsku z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

Oto ostatnie sukcesy muzyczne naszych uczniów. Milena Ducha z kl. 4a KSP uczennica Anity Dulak zdobyła 3 m-ce w International Music Association Gloria Artis in Vienna a nasz znakomity trębacz Felix Beaman kl. 4m, uczeń Jakuba Pucha, zdobył wyróżnienia w XXXI Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych oraz w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Żyrardowie.

Początek strony