FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Szkoła Muzyczna
ZMIEŃ KOLOR

Menu witryny

Webmaster

slawek19x@op.pl
KNOSM i KSP - "Małopolskimi Szkołami z Pasją"
Zgodnie z wcześniejszą informacją została rozstrzygnięta trzecia edycja Konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”. W kategorii szkół podstawowych prestiżowe wyróżnienie uzyskała Katolicka Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Sączu i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego.

Wyżej wymienione szkoły są jedynymi sądeckimi „podstawówkami” wyróżnionymi w dotychczasowych trzech edycjach tego konkursu i jedynymi szkołami niepublicznymi z terenu województwa małopolskiego. Prestiżową nagrodę wraz z dyrektorem Zbigniewem Małkiem odebrali przedstawiciele uczniów Aleksandra Woźniak (KNOSM) i Artur Szarota (KSP).

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżniono Gimnazjum Nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego. Gimnazjum Nr 2 jest również jedyną nowosądecką szkołą gimnazjalną wyróżnioną w dotychczasowych trzech edycjach tego konkursu. Po raz drugi z rzędu tę prestiżową nagrodę odebrała dyrektor Joanna Wituszyńska szkoły i nauczycielka geografii Ewa Bukalska.

Rozdanie nagród odbyło się 02.12.2014 r. podczas uroczystej Gali w Operze Krakowskiej. Nagrody w imieniu Marszałka Małopolski wręczał członek zarządu województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz dyrektor nadzoru pedagogicznego Małopolskiego Kuratorium Oświaty Wincenty Janowiak.

Celem tego konkursu, organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego, jest nobilitacja i promocja małopolskich szkół wyróżniających się aktywnością w obszarze innowacji edukacyjnych wspomagających rozwój pasji i talentów wśród uczniów. Dotyczy to szkół z terenu województwa małopolskiego, które prezentują szczególną aktywność wyróżniającą placówkę spośród innych, określającą jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, wskazując na indywidualne podejście do potrzeb uczniów oraz odkrywania ich uzdolnień, zainteresowań i pasji.

Galę w Operze Krakowskiej uświetniły bardzo ciekawe pokazy na pograniczu „iluzji i magii” zaprezentowane przez pracowników naukowych Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 
Copyright © Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy