FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Szkoła Muzyczna
ZMIEŃ KOLOR

Menu witryny

Webmaster

slawek19x@op.pl
ZŁOTA SZKOŁA

Po raz drugi w historii certyfikat i tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY” otrzymała Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Sączu. Wspólnie z Katolicką Szkołą Podstawową im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu, obydwie bliźniacze szkoły są jedynymi podstawówkami w Polsce, które ten certyfikat otrzymały. Certyfikat ten przyznaje Centrum Rozwoju Edukacji w Warszawie za pozytywną ocenę wdrożenia programu „GOLDEN FIVE”. Program ten został wypracowany przez specjalistów z Hiszpanii, Polski, Belgii, Norwegii i Włoch i jest adresowany głównie do nauczycieli gimnazjum, zwłaszcza wychowawców klas pierwszych. Autorką tego programu jest dr Maria Jose' Lera wykładowca na wydziale psychologii Uniwersytetu w Sewilli. Golden Five w 2008 roku znalazł się na liście dwunastu wyróżnionych projektów uznanych za najlepsze przykłady dobrej praktyki na poziomie europejskim (Best Practice). W 2009 roku, ogłoszonym w Unii Europejskiej Rokiem Innowacyjności i Kreatywności, otrzymał brązowy medal Komisji Europejskiej za kreatywność i innowacyjne rozwiązania w doskonaleniu nauczycieli. Program przygotowuje nauczycieli do wspierania procesu adaptacji uczniów w nowej szkole i radzenia sobie ze zróżnicowaniem w klasie. Nauczyciele poszerzają praktyczne umiejętności w następujących obszarach: jak sprawnie zarządzać klasą, jak budować dobre relacje z uczniami, jak kreować dobry klimat w klasie, jak budować relacje z rodzicami, by zachęcić ich do współpracy i jak indywidualizować nauczanie, by zwiększyć motywację uczniów do nauki.

W KNOSM I St. w bieżącym roku szkolnym realizowany był ogólnopolski eksperyment wdrażania programu Golden Five w II etapie edukacyjnym wśród uczniów klas czwartych. Okres przejścia z nauczania początkowego jest pierwszą najtrudniejszą zmianą w życiu ucznia. Wielu rodziców wie z jakimi problemami wiąże się ta zmiana, a w związku z tym ile problemów można uniknąć. Prowadzony w tej szkole Program adaptacji uczniów klas czwartych wsparty programem Golden Five przyniósł wiele wspaniałych efektów, które zostały pozytywnie ocenione przez Krajowego Koordynatora tego programu Dorotę Macander. W dniu 12.03.2015 r. podczas konferencji „Więź wychowawcza chroni przed patologią”, certyfikat „ZŁOTEJ SZKOŁY” oraz tytuł „ZŁOTEGO NAUCZYCIELA” dla Pani Joanny Kogut, wręczyła osobiście autorka tego programu Maria Jose' Lera.

Złota szkoła
 
Copyright © Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy