FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Szkoła Muzyczna
ZMIEŃ KOLOR

Menu witryny

Webmaster

slawek19x@op.pl

Złota szkoła
Złota szkoła

Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

Dzień Otwarty KNOSM
W sobotę 24 marca zostały otwarte wszystkie drzwi dla osób chcących poznać pracę i funkcjonowanie naszej szkoły. W tym dniu, mieszkańcy Nowego Sącza i okolic mieli możliwość zobaczyć sale dydaktyczne, instrumentarium oraz większość elementów najlepszej oferty edukacyjnej w Polsce. Witając przybyłych w sali teatralnej, dyrektor Zbigniew Małek przedstawił krótki film prezentujący historię, osiągnięcia oraz ofertę edukacyjną szkoły. Film ukazał również zajęcia, które na co dzień odbywają się w profesjonalnych warunkach poza terenem szkoły, takie jak: tenis ziemny, pływanie, wspinaczka, jazda konna, strzelectwo, piłka nożna, taniec, czyrliding i akademia narciarska. Następnie uczniowie klasy szóstej zagrali krótki spektakl, w którym przedstawili własną wersję wiersza Aleksandra Fredry pt.: „Paweł i Gaweł” - ćwiczyli go przez kilka ostatnich prób w ramach zajęć teatralnych z reżyserem Zbigniewem Kuklą. Bezpośrednio po spektaklu nauczyciele i uczniowie przygotowali krótki recital wokalny oraz koncert stanowiący prezentację instrumentów muzycznych nauczanych w szkole. Kandydaci do klas muzycznych mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji sprawdzającej predyspozycje do nauki gry na instrumentach. Obecni na Dniu Otwartym goście, zostali zaproszeni do sal dydaktycznych, w których czekały ich atrakcje przygotowane przez nauczycieli:

 

Zabawy gotowymi robotami oraz budowa prostych mechanizmów ruchowych.
Dziecięca Wieża Babel – prezentacje języków obcych dla najmłodszych połączone z degustacją tradycyjnych potraw Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch i Rosji.
Język angielski dla najmłodszych – gry i zabawy, m. in. malowanie twarzy.
Zabawy słowem” – gry językowe i gry logiczno-manualne.
Dążymy do Świętości – m. in. fragmenty Pisma Świętego w balonikach.
Świat przyrody w praktyce – eksperymenty chemiczne, prezentacja samochodu na wodór, obserwacje mikroskopowe i zabawa z globusami interaktywnymi.
Zajęcia modelarskie – klejenie prostych modeli samolotów, wystawa modeli, rzeźbienie w modelinie, malowanie areografem i tworzenie pastelowych obrazów.
Zajęcia muzyczno-ruchowe. Gry i zabawy multimedialne.
Zabawa z Tangramem, gry matematyczne i planszowe.
Wesołe zwierzaki - wykonanie prac techniką płaskiej origamii. Wykonanie kartek wielkanocnych.
Nauka gry w tenisa stołowego – zajęcia dla najmłodszych.
Wstęp do programowania – zajęcia komputerowe.
Turniej w piłkarzyki – nauka gry w Trambambuły.
Zabawy rzutne i nauka strzelania z łuku.
Gry i quizy interaktywne – połączenie monitora interaktywnego i telefonu komórkowego.

 

Wszyscy goście „Dnia Otwartego” otrzymali najnowszy folder szkoły oraz pamiątkowe firmowe szkolne gadżety: długopisy, smycze, notatniki i balony z logiem szkoły.

 

 
Copyright © Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy