FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Szkoła Muzyczna
ZMIEŃ KOLOR

Menu witryny

Webmaster

slawek19x@op.pl

Złota szkoła
Złota szkoła

Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

Rekolekcje - wszystko mi wolno...

„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” to hasło tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych przeżywanych z błogosławioną Karoliną i świętym Stanisławem Kostką. Prowadzący - Beata i Marcin Mądrzy to młodzi małżonkowie z szóstką dzieci, z których najmłodszy Rafał towarzyszył im podczas rekolekcji. Rekolekcje rozpoczęły się Mszą Św. której przewodniczył ksiądz D. Mytych, opiekun duchowy rekolekcji. Tematyka skoncentrowana była na wzajemnej miłości, pomocy, wspólnej pracy, poświęceniu dla drugiego człowieka oraz funkcji naszych pasji, które mają służyć innym. Dzieci z klas I-III obejrzały skłaniający do myślenia irański film pt. „Dzieci Niebios”. Natomiast uczniowie klas IV-VII obejrzeli film „Surferka z charakterem”, który ukazuje, że nawet z trudnych i niezrozumiałych sytuacji może wyniknąć coś dobrego. W drugim dniu uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, wspólnie rozważali stacje Męki Pańskiej. Mieli także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i obejrzenia filmu o Świętym Stanisławie. Uczniowie klas VII brali udział w warsztatach, które miały na celu uświadomić im wartość czystości i wzbudzić w nich pragnienie chronienia tego bożego daru. W sercach wszystkich uczestników rekolekcji na trwałe została wyryta prawda: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyść”.

 

Spotkania rekolekcyjne przeplatane były rymowankami, tańcami, skocznymi piosenkami o świętych. Ten radosny czas zostawił nam w pamięci jeszcze jedną ważną myśl: w radości, w smutku, w dzień, w nocy, w tłumie, w samotności zawsze sięgajmy po różaniec, bo z nim nigdy nie rozstawali się nasi młodzi przewodnicy z nieba – bł. Karolina i Św. Stanisław.

 

 
Copyright © Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy