FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Szkoła Muzyczna
ZMIEŃ KOLOR

Menu witryny

Webmaster

slawek19x@op.pl
Wicedyrektor mgr Renata Kurzeja
Wicedyrektor mgr Renata Kurzeja

Renata Kurzeja - od 01.09.2009 r. pełni funkcję wicedyrektora Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia - jedynej tego typu placówki w Nowym Sączu oraz jednocześnie funkcję dyrektora czteroletniej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Wcześniej w latach 1997-2007 pełniła funkcję wicedyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Od 1993 r. pracowała jako nauczyciel akademicki w Kolegium Nauczycielskim, a w latach 2000-2011 pracowała w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.
 

Pracę zawodową rozpoczęła w 1972 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Po nominacji z Wydziału Kultury w Krakowie, pracowała jako nauczyciel rytmiki i umuzykalnienia, gry na fortepianie. Akompaniowała i występowała jako solistka w orkiestrze szkolnej prowadzonej przez dyrektora szkoły Tadeusza Głodzińskiego. W tym czasie równocześnie podjęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie na wydziale Wychowanie Muzyczne. Od 1977 r. na prośbę Tadeusza Filara dyrektora PSM I stopnia w Gorlicach rozpoczęła pracę w tym mieście w nowo powstałej szkole muzycznej. Pracowała tam jako akompaniator i nauczyciel fortepianu. W 1983 r. Wydział Kultury i Sztuki w Nowym Sączu powierzył jej funkcję kierownika sekcji instrumentów klawiszowych. W tym czasie współpracowała z krakowskimi konsultantami: Danutą Myczkowską, Anną Preisner i Marię Wiłkomirską.
 

W 1986 roku ze względu na sytuację rodzinną powróciła do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Pracowała w niej jako nauczyciel fortepianu głównego w szkole I stopnia oraz nauczyciel fortepianu dodatkowego i akompaniator w szkole II stopnia. W 1989 roku po uzyskaniu wyróżniającej oceny pracy oraz ukończeniu kursu pedagogicznego w Gdańsku zorganizowanym przez COPSA w Warszawie, uzyskała drugi stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania gry na fortepianie w szkołach muzycznych I stopnia. W roku 1997 została powołana na stanowisko wicedyrektora tej szkoły. Nadzorowała pracę wychowawczą oraz pracę Sekcji Instrumentów Klawiszowych. W tym czasie organizowała warsztaty muzyczne, na które zapraszane były takie autorytety jak: Janina Garść, Elżbieta Tarnawska, Mariola Cieniawa, Waldemar Malicki, Janusz Olejniczak, Anna Jastrzębska, Laura Osyczka i Andrzej Pikula.
 

Była inicjatorką wielu przedsięwzięć artystycznych takich jak: audycje dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z cyklu: „Dzieci–Dzieciom”, audycje dla dzieci niepełnosprawnych, audycje na rzecz rozbudowy Oddziału Laryngologii szpitala w Nowym Sączu. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim, dyrektorem szkoły Józefem Buszkiem i kierownikiem sekcji instrumentów klawiszowych Teresą Orchel zapoczątkowała Festiwale Twórczości Artystycznej Szkoły, Regionalne Przeglądy Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia, Nowosądeckie Przeglądy Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia oraz Małopolskie Przeglądy Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krynicy Zdroju.

 
Copyright © Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy