Biblioteka KSP i KNOSM

Aktualności

 

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

Dzień

 

Godzina

Nauczyciel

poniedziałek

7.45 – 13.45

 

Marek Bałuka

13.45 – 16.45

 

Damian Leśniak

wtorek

8.45 – 14.45

 

Marek Bałuka

14.45 – 16.45

 

Damian Leśniak

środa

7.45 – 10.45

 

Damian Leśniak

10.45 – 16.45

 

Marek Bałuka

czwartek

7.45 – 10.45

 

Damian Leśniak

10.45 – 16.45

 

Marek Bałuka

piątek

7.45 – 14.45

 

Marek Bałuka

14.45 – 16.45

 

Damian Leśniak


 


Biblioteka wita po wakacjach
i zaprasza wszystkich czytelników
w nowym roku szkolnym 2018/2019
w godzinach: 8.00 – 17.00

 Z życia biblioteki 

Jesienne konkursy biblioteczne:

 
Konkurs literacki

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki na samodzielnie napisany wiersz lub opowieść o książce!

Zasady konkursu:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas IV – VIII.
 2. Uczniowie wykonują pracę literacką (opowiadanie, wiersz).
 3. Ocenie podlegać będą: treść, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, oryginalność, przesłanie oraz poprawność językowa i ortograficzna.
 4. Pracę należy umieścić w foliowej koszulce na dokumenty, podpisanej imieniem, nazwiskiem i klasą uczestnika.
 5. Prace konkursowe prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej, najpóźniej dnia 30 listopada 2018 roku.
 6. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone dyplomami i upominkami.
 1. Najlepsza praca zostanie opublikowana na szkolnej stronie biblioteki oraz w naszej gazetce „Barka”.

Zapraszamy!!!
KONKURS PLASTYCZNY

Biblioteka   Szkolna ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE pt. Ilustracja do mojej ulubionej książki

Zasady konkursu:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów KSP i KNOSM.
 2. Uczniowie wykonują prace plastyczną pt. Ilustracja do mojej ulubionej książki.
 3. Format, kształt i technika wykonania pracy są dowolne.
 4. Ocenie podlegać będą: samodzielność wykonania pracy, jej estetyka, pomysłowość i oryginalność.
 5. Prace należy umieścić w foliowej koszulce na dokumenty, podpisanej imieniem, nazwiskiem i klasą uczestnika. Jeśli praca plastyczna przekracza rozmiarem format A4 nie trzeba pakować jej w koszulkę.
 6. Prace konkursowe prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej, najpóźniej do dnia 30 listopada 2018 roku.
 7. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone dyplomami i upominkami.

Zapraszamy do udziału w konkursie!   
Świat Gwiezdnych Wojen

W ramach promowania biblioteki oraz wspierania uczniowskich zainteresowań powstał pomysł: "Moja pasja, mój świat, czyli z wiedzą za pan brat", co zaowocowało zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez członków Klubu Przyjaciół Biblioteki, uczniów Mateusza Crooma i Michała Walencowa, pod honorowym patronatem biblioteki szkolnej I Szkolnego Konkursu pt. "Świat Gwiezdnych Wojen", który adresowany był dla wszystkich fanów filmowej sagi Star Wars. Chłopcy samodzielnie przygotowali pytania, zadania oraz zasady oceniania uczestników konkursu. Brało w nim udział 20 uczniów. Pytania dotyczyły bohaterów utworu oraz ich losów, a miały na celu wzbudzenie u uczniów zainteresowania fantastyką, rozwinięcie własnej kreatywności i samodzielności w organizowaniu tego typu przedsięwzięć. Warto pochwalić zaangażowanie chłopców i ich samodzielność w przeprowadzeniu konkursu. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody ufundowane przez rodziców Mateusza i Michała, za co serdecznie dziękuję.

 

Wyniki:

I miejsce - Adrian Kopiec, klasa VIa;

II miejsce - Mikołaj Samek, klasa Vmb oraz Grzegorz Pieczkowski, klasa VIa

III miejsce - Eryk Komsta, klasa Vmb.

Marek Bałuka

 


 

Mistrz pięknego czytania

W dniu 31 marca br. już po raz trzeci biblioteka szkolna oraz świetlica zorganizowały trzecią edycję szkolnego konkursu pięknego czytania pt. "Wierszyki dźwiękonaśladowcze". Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Głównymi celami tegorocznego konkursu było kształcenie umiejętności płynnego czytania, uwrażliwienie dzieci na piękno literatury polskiej oraz kształcenie umiejętności wyraźnego wypowiadania zdań z odpowiednią intonacją i dykcją. Liczyły się również: ogólny wyraz artystyczny, stopień trudności utworu oraz odpowiednia modulacja głosu. Większość uczniów doskonale poradziła sobie z wysokimi, niełatwymi wymaganiami. Najważniejsze jednak była odwaga i zwycięstwo nad własną tremą.

W szranki współzawodnictwa o tytuł Szkolnego Mistrza Czytania stanęło 54 uczniów i uczennic, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki:

 

Klasy I-III

I miejsce: Sebastian Janusz, klasa 3b

II miejsce: Cornelia Franus, klasa 2b oraz Pola Cisoń, klasa 3m

III miejsce: Weronika Bieniek, klasa 3a oraz Kinga Michałowska, klasa 2m

Wyróżnienia: Natalka Mruk i Kasia Wolak z klasy 1am

klasy IV-VI

 

I miejsce: Amelia Małecka - Poręba, kl. 4mb

II miejsce: Filip Tomoń, kl.6a oraz Zosia Korwin - Kochanowska, kl. 5mb

III miejsce: Sebastian Kochmański, kl. 4mb oraz Zuzanna Czerwińska, kl. 6mb

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!


 

Klub czytelniczy

W Nowym Sączu bohaterem jednego z listopadowych spotkań klubu czytelniczego był Kubuś Puchatek i jego przygody. Klub działa przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego.

Przygotowując się do przedsięwzięcia, postanowiliśmy wyszukać w naszej szkolnej bibliotece książki o misiu i jego przyjaciołach, a następnie zaprezentować te książki przedszkolakom. Po dyskusji uzgodniliśmy przebieg spotkania. Zgodnie z planem na początku bibliotekarz zapoznał dzieci z historią misia oraz przeczytał na głos wiersz Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”.

W dalszej części spotkania „klubowicze’ przeczytali dzieciom wybrane fragmenty kilku książek o Kubusiu Puchatku pt. „Najmilsze dni w roku z Kubusiem Puchatkiem”, „Jesień w Stumilowym Lesie”, „Kubuś Puchatek i Grająca Skarbonka” oraz „O skakaniu i dreptaniu”. Następnie odbyła się swobodna rozmowa na temat poznanych utworów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach.

Dopełnieniem spotkania było przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. „Mój miś”, czyli malowanie przez dzieci swojego ulubionego misia. Na koniec członkowie klubu obdarowali nasz oddział przedszkolny pluszakami, które uzyskaliśmy dzięki uprzejmości jednej z naszych klubowiczek, uczennicy Emilii Barańskiej oraz jej mamy.

Przygotował: Marek Bałuka
Konkurs na kartkę z życzeniami

W okresie przedświątecznym poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs na kartkę z życzeniami świątecznymi. Jego celem było ocalenie od zapomnienia sztuki pisania życzeń, w tym przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego pisma, pielęgnowanie pięknej tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej.
Uczniowie mieli za zadanie przygotować w dowolnej technice kartkę z życzeniami świątecznymi, napisaną odręcznie. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Komisja w składzie: pani Marta Dziedzic, pan Stanisław Szarek oraz pan Marek Bałuka oceniała estetykę wykonania, pomysłowość i treść życzeń. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęły 52 prace. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych kartek:Jesienne konkursy czytelnicze

W październiku nasza biblioteka szkolna w ramach promocji czytelnictwa przeprowadziła 2 konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony był dla uczniów z klas IV – VI oraz dla chętnych z klas niższych. Uczniowie wykonali pracę literacką (opowiadanie lub wiersz) na temat Biblioteka moich marzeń albo Dlaczego warto czytać książki?. Rys. Zosia Dyrek
Czytaj całość
 
© 2019 Biblioteka KSP i KNOSM
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Księga