FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Administrator: Sławomir Janikowski


Katolicka Szkoła Podstawowa
ZMIEŃ KOLOR

Menu główne

Strona www Eli

Jesteśmy na zumi.pl

zumi.pl - ksp

Rzetelna firma

Rzetelna firma
Watykan
Nasza diecezja
Nasza parafia
Ruch Światło-Życie
Promyczek Dobra
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Zumi

Licznik odwiedzin


Nasi partnerzy

  Dzisiaj: 680 gości.
  Wczoraj: 865 gości.

           

 

Małopolski Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer o KSP
20-lecie KSP

 

 Zwycięzca 2014
"Opinii o szkole"
Szkoła Podstawowa o najlepszej opini w Nowym Sączu

Certyfikat
za wychowanie
Certyfikat Szkoły wyróżnionej za wychowanie


Złota szkoła
Złota szkoła


Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

 
Kalejdoskop wydarzeń w zerówce

Kalejdoskop wydarzeń w oddziale przedszkolnym.

W roku szkolnym 206/2017 dużo się u nas działo…

 

1. Realizacja programu „Bessi i przyjaciele”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak .Celem programu jest kształtowanie pozytywnych postaw i bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Ponadto realizacja programu ma za zadanie wyposażenie dzieci w niezbędne sprawności, umiejętności i wiadomości dotyczące dbania o własne bezpieczeństwo. Program jest realizowany dzięki współpracy ze Strażą Miejską w Nowym Sączu, z Instytutem Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Krynicką Grupa GOPR oraz pedagogiem z Międzyszkolnego Internatu w Starym Sączu (cały rok szkolny- 6 spotkań).

 

2. Spotkania z Paniami pracującymi w Pedagogicznej Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Sączu. W ramach tzw.” Akademii Czytania - Wychowanie do wartości” odbyło się aż 8 zajęć. Spotkania te obejmowały czytanie wybranych utworów literackich traktujących o wartościach, rozmowę oraz działania twórcze jak: rysowanie, zabawy, zagadki. Proponowane przez bibliotekarzy teksty dotyczyły wartości t. j. dobro, życzliwość, koleżeństwo,tolerancja, akceptacja siebie, przyjaźń, wartość uczenia się.Celem zajęć było także zainteresowanie dzieci literatura dziecięcą (cały rok szkolny - 8 spotkań).

 

3. Zajęcia z plastykiem Stanisławem Szarkiem, autorem programu „Z wyobraźnią, dziś, jutro, zawsze” – przeznaczonym dla dzieci przedszkolnych (cały rok szkolny).

 

4. W oddziale przedszkolnym braliśmy udział w cyklu spotkań w ramach akcji „Przedszkolak mały poznaje bajki i baśnie przez rok cały” którego autorem jest Pan Marek Bałuka - bibliotekarz z Katolickiej Szkoły Podstawowej (cały rok szkolny).

 

5. Wigilia klasowa.

 

6. Jasełka dla rodziców Babć oraz Dziadków.

 

7.Warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Monikę Potoczek - lepienie z masy solnej.

 

8. Warsztaty tańca regionalnego prowadzone przez Panią Ewelinę Kwiatkowską - instruktora w Zespole Regionalnym „ Lachy”.

 

9. Odbyliśmy szkolenie w Sali Edukacyjnej OGNIK działającej przy Straży Pożarnej w Nowym Sączu.Uczniowie zerówki wchodząc do Sali mogli uzupełnić i wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Służyły temu ćwiczenia praktyczne. Zapoznały się z informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmowało również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Dzieci przećwiczyły także prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem. Poznały również sprzęt ratowniczo – gaśniczy będący na wyposażeniu PSP.

 

10. Spartakiada w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu przy ul. Nadbrzeżnej (Dzień Dziecka)

 

11. Wzięliśmy udział w VII Ogólnopolskim Rysowaniu Rodzinnym

 

12. Wycieczka klasowa do stadniny koni w Barcicach.

 

 
Copyright © Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy