FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Administrator: Sławomir Janikowski


Katolicka Szkoła Podstawowa
ZMIEŃ KOLOR

Menu główne

Strona www Eli

Jesteśmy na zumi.pl

zumi.pl - ksp

Rzetelna firma

Rzetelna firma
Watykan
Nasza diecezja
Nasza parafia
Ruch Światło-Życie
Promyczek Dobra
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Zumi

Licznik odwiedzin


Nasi partnerzy

  Dzisiaj: 695 gości.
  Wczoraj: 865 gości.

           

 

Małopolski Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer o KSP
20-lecie KSP

 

 Zwycięzca 2014
"Opinii o szkole"
Szkoła Podstawowa o najlepszej opini w Nowym Sączu

Certyfikat
za wychowanie
Certyfikat Szkoły wyróżnionej za wychowanie


Złota szkoła
Złota szkoła


Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

 
Spotkanie Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

Dnia 12 VI 2017r. (poniedziałek) przedstawiciele naszej szkoły: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie udali się w ramach 30-Lecia beatyfikacji Bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie, na spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych. Nasza delegacja wzięła udział w uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Następnie uczestniczyła w drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny - dziewczyny, która od najmłodszych lat głosiła radosną nowinę o Jezusie w swojej parafii, a 6 miesięcy po swoim bierzmowaniu, dzielnie oddała na tej drodze życie broniąc czystości. Uczestnicząc w wspólnej modlitwie przez orędownictwo Bł. Karoliny prosiliśmy Boga o otwarcie się na światło i moc Ducha Św., który - tak jak bł. Karolinę - i nas pragnie prowadzić do pięknego i szlachetnego życia oraz wspierać darem męstwa w trosce o wartości chrześcijańskie.

 

"...która broniąc się przez gwałtem poniosła śmierć męczeńską z rąk rosyjskiego żołnierza. W 1987 roku papież Jan Paweł II włączył ją do grona błogosławionych Kościoła katolickiego. Karolina jest obecnie patronką Ruchu Czystych Serc, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz diecezji rzeszowskiej. Raz w miesiącu w lesie, w którym dokonało się uprowadzenie, ucieczka i zamordowanie Karoliny odbywa się Droga krzyżowa."

 

Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Pragniemy przez orędownictwo bł. Karoliny prosić o otwarcie się na światło i moc Ducha św., który - tak jak bł. Karolinę - i nas pragnie prowadzić do pięknego i szlachetnego życia oraz wspierać darem męstwa w trosce o te wartości."

 

 
Copyright © Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy