FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Katolicka Szkoła Podstawowa
ZMIEŃ KOLOR

Menu główne

Strona www Eli

Jesteśmy na zumi.pl

zumi.pl - ksp

Rzetelna firma

Rzetelna firma
Watykan
Nasza diecezja
Nasza parafia
Ruch Światło-Życie
Promyczek Dobra
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Zumi

Licznik odwiedzin


Nasi partnerzy

  Dzisiaj: 337 gości.
  Wczoraj: 964 gości.

           

 Zwycięzca 2014
"Opinii o szkole"
Szkoła Podstawowa o najlepszej opini w Nowym Sączu

Certyfikat
za wychowanie
Certyfikat Szkoły wyróżnionej za wychowanie


Złota szkoła
Złota szkoła


Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

 
Wizyta św. Mikołaja (6.12)
Święty Mikołaj jako biskup Miry wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Zgodnie z tradycją, po raz kolejny nawiedził on naszą szkołę. Jak wszystkie dzieci na Świecie, tak i nasi uczniowie z niecierpliwością oczekiwali Jego przyjścia. Z pomocą Aniołów i tragarzy św. Mikołaj obdarowywał dzieci prezentami pełnymi słodyczy i zabawek.
Najdłużej św. Mikołaj zagościł w zerówce, ponieważ dzieci przygotowały dla Niego prace plastyczne, życzenia i piosenki. Jak widać na zdjęciach radości i emocji było bardzo wiele. Święty Mikołaj pochwalił dzieci z obydwu Szkół Katolickich za dobre serce, które okazują dzieląc się często z innymi i pomagając innym uczestnicząc w różnych akcjach charytatywnych.
 
Finał programu "Robotyka Inspiruje" (02.12)
W finale programu "Robotyka Inspiruje" na drugim miejscu uplasowali się Kacper Kudlik i Mateusz Górski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. Najlepsze prace techniczne zaprezentowali Alan Kopiec i Jan Sadecki z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. Jak podkreśla Piotr Grześków, prezes Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, wszyscy uczestnicy finału prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Gratulujemy!
 
Zabawa w Towarzystwie Świętych (24.11)
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły została zorganizowana zabawa wszystkich świętych. Zabawa odbyła się w czwartek 24 XI 2016r. w grupach wiekowych. Świętowanie w każdej grupie wiekowej rozpoczynało się od piosenki „ Taki duży, taki mały może świętym być”.
Czytaj całość
 
Jesienne konkursy czytelnicze
W październiku nasza biblioteka szkolna w ramach promocji czytelnictwa przeprowadziła 2 konkursy. Pierwszy z nich przeznaczony był dla uczniów z klas IV – VI oraz dla chętnych z klas niższych. Uczniowie wykonali pracę literacką (opowiadanie lub wiersz) na temat Biblioteka moich marzeń albo Dlaczego warto czytać książki?. Rys. Zosia Dyrek
Czytaj całość
 
Jak rozwiązywać spory bez przemocy? (24.11)
24 listopada 2016 r. w Sali Przemienienia Pańskiego odbyła się międzyszkolna wersja konkursu „Jak rozwiązywać spory bez przemocy?” pod hasłem „Nasi Dziadkowie – skarbnicą wiedzy i doświadczenia”. Oprócz rywalizacji uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję do spotkania z przedstawicielami Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaproszeni goście przybliżyli nam informacje na temat uniwersytetu, jego działalności, własnych zainteresowań i pasji. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak prawdziwe są słowa mówiące, że człowiek uczy się całe życie.
Czytaj całość
 
II Spotkanie z robotyką (25.11)
25 listopada uczniowie z naszej szkoły: Mateusz Górski i Kacper Kudlik z 6a uczestniczyli w drugim etapie projektu "Robotyka Inspiruje" w SP nr 3 pod opieką p. Edyty Janikowskiej. Inspirujące zajęcia w ramach projektu prowadził p. Bartłomiej Leśniak.
 
Spotkanie z Olimpijczykami (18.11)
spotkanie z olimpijczykami

Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy tegorocznych uczestników Igrzysk Olimpijskich w  Rio De Janeiro. Byli nimi krakowianka Maria Springwald brązowa medalistka podwójnej czwórki wioślarskiej na dystansie 2 000 m oraz kajakarze górscy rodem z Nowego Sącza Grzegorz Hedwig – (kanadyjka jedynka) i Maciej Okręglak (kajaki jedynka). Olimpijczycy chętnie przyjęli zaproszenie dyrektora szkoły Zbigniewa Małka i na spotkanie z uczniami dotarli w strojach olimpijskiej reprezentacji Polski. Dla uczniów była to niespodzianka i zaskoczenie, że mogli z nimi bezpośrednio rozmawiać, zadawać pytania, dotknąć medalu olimpijskiego oraz otrzymać od wybitnych sportowców zdjęcie z autografem.

Czytaj całość
 
Konkurs "Nasi Dziadkowie" (17.11)
17 listopada 2016 r. w Sali Przemienienia Pańskiego miała miejsce VIII edycja szkolnego konkursu „Jak rozwiązywać spory bez przemocy” organizowanego przez panią pedagog Halinę Czerwińską. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Nasi Dziadkowie – skarbnicą wiedzy i doświadczenia”. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: praca plastyczna, praca literacka, konkurs recytatorski i konkurs wiedzy.
Czytaj całość
 
Klub Ochrony Ptaków

Klub Ochrony Ptaków – założony z inicjatywy uczniów klasy IIA: Szymona Wołącewicza, Julii Stawiarskiej oraz Zosi Poręby ostatecznie zrealizował swój pierwszy, ważny cel – w szkolnym ogródku pojawił się karmnik dla ptaków. Teraz, kiedy spadł śnieg, planujemy systematycznie pomagać naszym latającym braciom.

Klub Ochrony Ptaków
 
Odzyskanie Niepodległości (10.11)
W 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w Kaplicy Przemienienia Pańskiego, aby uczcić to narodowe święto. Podczas akademii przypomniane zostały walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Na zakończenie Pan Dyrektor szkoły podsumował przedstawione wydarzenia historyczne.
 
««  start « strona wstecz 1 2 3 strona dalej » koniec »»

Copyright © Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy