FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Administrator: Sławomir Janikowski


Katolicka Szkoła Podstawowa
ZMIEŃ KOLOR

Menu główne

Strona www Eli

Jesteśmy na zumi.pl

zumi.pl - ksp

Rzetelna firma

Rzetelna firma
Watykan
Nasza diecezja
Nasza parafia
Ruch Światło-Życie
Promyczek Dobra
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Zumi

Licznik odwiedzin


  Dzisiaj: 268 gości.
  Wczoraj: 240 gości.

           

 Zwycięzca 2014
"Opinii o szkole"
Szkoła Podstawowa o najlepszej opini w Nowym Sączu

Certyfikat
za wychowanie
Certyfikat Szkoły wyróżnionej za wychowanie


Złota szkoła
Złota szkoła


Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

Życzymy udanych wakacji
 
Zakończenie roku szkolnego (24.06)
Po raz dziewiętnasty uczniowie KSP świętowali zakończenie roku szkolnego. Uroczystość jak zwykle odbyła się w szkolnej auli czyli „Sali Przemienienia”. Program artystyczny prezentowali uczniowie z klasy 3a i 4a. Wszyscy obecni na sali mieli możliwość obejrzeć film w klimacie Star Wars przygotowany przez Pana Michała.
 
Turniej piłkarzyków EURO 2016 (22.06)
Uczestnikami turnieju byli uczniowie KSP i KNOSM. Zwyciężyła drużyna Szwecji (Michał Woźniak, Hugo Bigos, Michał Kubacki), pokonując w finale Słowację (Kuba Bałuszyński, Karol Fałowski, Mikołaj Ledniowski). Trzecie miejsce zajęła Rumunia (Karol Gucwa, Bartek Pis). Zawody zorganizowali i sędziowali p. Szczepan Małek i p. Tomasz Kania). Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę - piłkę, którą rozgrywane jest EURO 2016.
 
Dzień Sportu (21.06)
W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu na obiektach sportowych Instytutu Kultury Fizycznej po raz czwarty zorganizowaliśmy DZIEŃ SPORTU. Z tej okazji, nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali zawody sportowe i zabawy o charakterze rekreacyjno-sportowym.
 
Konkurs Lets Sing and Play (15.06)
15 czerwca 2016 roku (środa) o godz. 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbył się 5 Powiatowy konkurs piosenki angielskiej "Lets Sing and Play" pod honorowym patronatem Marka Pławiaka - Starosty Powiatu Nowosądeckiego. W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Filip Tomoń i Adrian Kopiec.
 
Labolatorium Młodych Naukowców (10.06)
10 czerwca klasa 1b uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pana Dominika Wołącewicza. Uczniowie byli zachwyceni przeprowadzanymi eksperymentami, które dotyczyły między innymi: zaskakujących praw fizyki, mieszania barw, ciśnienia, ciepłego i zimnego powietrza.
 
Bieg patrolowy - II miejsce (08.06)

Śladami miejsc związanych z Janem Pawłem II w Nowym Sączu

Uczniowie KSP Kamil Pasek, Jakub Ruchała i Karol Gucwa pod opieką p. Marty Dziedzic wzięli udział w rajdzie patrolowym pt. „Śladami miejsc związanych z Janem Pawłem II. Uczniowie mieli za zadanie przejść punkty kontrolne w odpowiednim czasie.

Na każdym punkcie kontrolnym drużyna otrzymywała do wykonania zadanie (np. rozwiązanie krzyżówki, ułożenie puzzli, udzielenie odpowiedzi na pytania, zadania związane są z wydarzeniami z życia Karola Wojtyły i pontyfikatem Jana Pawła II oraz jego związkiem z Ziemią Sądecką). Za każde zadanie uczestnicy otrzymywali punkty. Zadaniem dodatkowym było wykonanie plakatu dowolną techniką, format A3, zatytułowanego „Sądeckie ślady Jana Pawła II”.

Nasza drużyna zdobyła II miejsce - GRATULUJEMY!!!

 
Dzień Rodziny (04.06)
4 czerwca klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami p. Kasią Wadowską (Urbańczyk) i p. Edytą Janikowską oraz rodzicami spotkały się w Parku Wodnym ”Stawy” w Starym Sączu, aby wspólnie Świętować Dzień Rodziny połączony z Dniem Dziecka. Po obejrzeniu przedstawień przygotowanych przez uczniów klas pierwszych rodzice otrzymali prezenty ręcznie robione przez swoje pociechy.

Następnie zarówno dzieci, jak i też ich rodzice wzięli udział w zabawach sportowych. Na koniec wszyscy zajadali się pieczonymi kiełbaskami oraz smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Na szczęście pogoda dopisała i każdy uczestnik bawił się doskonale. Dziękujemy!

 
1a laureatem konkursu

Klasa I a została laureatem w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „Zrównoważony rozwój. Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?”

Konkurs dotyczył ochrony środowiska i polegał na zaprojektowaniu otoczenia przyjaznego ludziom i zwierzętom. Wszystkie przesłane prace oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawicielka Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), przedstawiciele wydawnictwa SIGMA, miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków i Fundacji Uniwersytet Dzieci. W konkursie brało udział ponad 1000 klas z całej Polski. Nagrody przyznano 100 klasom (w trzech grupach). Klasa I a znalazła się w drugiej grupie. Serdecznie gratulujemy!

 
Wycieczka na Farmę Lama (19.05)
19 maja klasy 1a, 1b z KSP oraz 1m z KNOSM pojechały na wycieczkę na Farmę Lama w Tyliczu. Dzieci obejrzały zwierzęta gospodarcze (wiele z nich mogły dotknąć i nakarmić), poznały określenia związane z rolnictwem a także jeździły na koniu. Uczniowie mieli możliwość poczuć się Indianinem dzięki malowaniu wigwamów, tworzenia własnej biżuterii i pióropuszy.
Uczestniczyły w zabawach sportowych takich jak przenoszenie siana, skakanie we worku, strzelanie z łuku oraz wielu innych. Na koniec zjadły uczestnicy wycieczki zjedli grillowane kiełbaski, napili się herbatki oraz wykonali własne pamiątki z farmy techniką decopuage. Na szczęście pogoda się udała i wszyscy świetnie się bawili! Warto było tu przyjechać!
 
««  start « strona wstecz 1 2 3 4 5 6 7 strona dalej » koniec »»

Copyright © Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy