FACEBOOK
Ta strona używa plików Cookies. Czytaj więcej o celu ich używania i moźliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Katolicka Szkoła Podstawowa
ZMIEŃ KOLOR

Menu główne

Strona www Eli

Jesteśmy na zumi.pl

zumi.pl - ksp

Rzetelna firma

Rzetelna firma
Watykan
Nasza diecezja
Nasza parafia
Ruch Światło-Życie
Promyczek Dobra
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Zumi

Licznik odwiedzin


Nasi partnerzy

  Dzisiaj: 272 gości.
  Wczoraj: 481 gości.

           

 Zwycięzca 2014
"Opinii o szkole"
Szkoła Podstawowa o najlepszej opini w Nowym Sączu

Certyfikat
za wychowanie
Certyfikat Szkoły wyróżnionej za wychowanie


Złota szkoła
Złota szkoła


Szkoła z Pasją
Szkoła z Pasją

 
XX Jesienny Festiwal Teatralny (19.10)
Dnia 19 października klasa II a wzięła udział w XX Jesiennym Festiwalu Teatralnym, wybierając się na spektakl „Akademia Pana Kleksa”, w wykonaniu Teatru MASKA z Rzeszowa. Uczniowie z wielką przyjemnością oglądnęli spektakl, opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical był dla uczniów niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni.
 
Dzień Edukacji Narodowej (13.10)
Wspomnienie Jana Pawła II
Dnia 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, połączony ze Wspomnieniem św. Jana Pawła II, wyjątkowego przewodnika i nauczyciela. Akademię przygotowała klasa II a, która piosenkami i wierszami chciała
podziękować nauczycielom za ich trud wychowania i nauczania. Druga część występu poświęcona była św. Janowi Pawłowi II. Społeczność szkolna mogła obejrzeć wzruszającą prezentację multimedialną, przypominającą słowa wielkiego Polaka. Na koniec wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń papieża Polaka „Barkę”, która jest równocześnie hymnem naszej szkoły.
 
Robotyka inspiruje (12.10)
12 października odbyły się w naszej szkole zajęcia z robotyki prowadzone przez p. Bartłomieja Leśniaka - doświadczonego instruktora robotyki i wiceprezesa Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. W zajęciach wzięli udział uczniowie KSP pod opieką p. Edyty Janikowskiej.
 
Lekcja przyrody (10.10)
Dnia 10.10.2016 r. W klasie 3a odbyła się ciekawa lekcja przyrody prowadzona przez Panią Iwonę Szczygieł - pracownika Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek dotyczących świata roślin i zwierząt.
 
Dzień Zwierząt (04.10)
4 października w naszej szkole obchodzony był po raz dziesiąty Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Z tej okazji klasa 6a przygotowała akademię mającą uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt i na to jak ważna jest ochrona życia zwierząt, które bez nas sobie nie poradzą.
 
2mc w Instytucie Techniki (05.10)
Dnia 5 października 2016r. uczniowie z klasy 2MC zaproszeni zostali do Instytutu Techniki PWSZ w Nowym Sączu. Na miejscu mieli możliwość zapoznać się z działaniem małych robotów, zobaczyli sposób drukowania trójwymiarowego, poznali działanie kolektorów słonecznych oraz alarmów. Na zakończenie wszyscy otrzymali piękne upominki.
 
Wycieczka klasy drugich (28.09)
W środę klasy 2A, 2B, i 2MC wyruszyły na wielką wyprawę solnym szlakiem. Uczniowie szukali skarbów w kopalni, z powodzeniem szturmowali statki i mury obronne starych miast, poznali osadę solnych górników, a po wyprawie mieli możliwość posilenia się pysznymi kiełbaskami z grilla.
 
Podział godzin
Podział godzin ważny od poniedziałku 19.09

--- podział godzin. ---


Zajęcia dodatkowe:

1. Piłka nożna kl. I-III czwartek 12.40-14.30
2. Piłka Nożna kl. IV-VI piątek 14.40-16.25
3. Wspinaczka i jazda konna na zmianę kl. 6a i 6bm wtorek 14.40-16.25
4. Pływanie sekcja kl. IV-VI - czwartek 14.40-16.00
4. Kick boxing kl. III-VI - poniedziałek 14.40-16.15
5. Szachy poniedziałek 14.30-16.00
6. Tańce klasa II wtorek 13.40 -15.10
               klasa III środa 13.40-15.10
7. Piłka siatkowa - piątek 14.40-16.25

 
Rozpoczęcie roku szk. 2016/17 (01.09)

1 września o godz. 9.30 w Kaplicy Przemienienia Pańskiego uczniowie KSP i KNOSM rozpoczęli uroczystą akademią nowy rok szkolny. Najpierw rok szkolny rozpoczęły kl. 0-III, następnie o godz. 10.30 została odprawiona uroczysta Msza Św. dla całej szkoły, a o godz. 11.30 klasy IV-VI przywitały nowy rok szkolny.

 
Zakończenie roku szkolnego (24.06)
Po raz dziewiętnasty uczniowie KSP świętowali zakończenie roku szkolnego. Uroczystość jak zwykle odbyła się w szkolnej auli czyli „Sali Przemienienia”. Program artystyczny prezentowali uczniowie z klasy 3a i 4a. Wszyscy obecni na sali mieli możliwość obejrzeć film w klimacie Star Wars przygotowany przez Pana Michała.
 
Copyright © Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu. Wykonanie strony: mgr Sławomir Janikowski
  Szkoła korzysta z serwera www.sacz.pl, dzięki uprzejmości firmy